جستجو در مقالات و اخبار


مقالات » معماری

جالب ترین سازه های جهانجالب ترین سازه های جهان
نمونه ای از  سازه های عجیب...
ساختمانی که به دنبال مسیر خورشید تغییر شکل می دهد.ساختمانی که به دنبال مسیر خورشید تغییر شکل می دهد.
انعطاف پذیری این خانه به انطباق آن از تابستان به زمستان و از روز به شب کمک می کند و این امر با حرکت داخلی خانه میسر می شود.
ساخت هتل گنبدی شکل بر روی آبساخت هتل گنبدی شکل بر روی آب
این هتل گنبدی شکل با طاق های چوبی، فلزی و لایه های پلاستیکی که به جای شیشه در آن جای گرفته است دارای سیستم تامین، ذخیره و تبدیل واحدهای انرژی بوسیله منابع تغذیه بدون وقفه از خورشید و باد و باران نیز می باشد که بهره برداری از سیستمهای روشنایی، حرارتی و برودتی آن نیز از این منابع تامین می گردد.
ساخت خانه ای که تمام دیوار‌های آن از شیشه‌ است. ساخت خانه ای که تمام دیوار‌های آن از شیشه‌ است.
کارلو طراح این خانه در این‌باره می‌گوید: برای دور ماندن از چشم همسایه‌های کنجکاو، این خانه تمام شیشه‌ای فقط برای احداث در جنگل‌ها و کنار دریاچه‌ها درنظر گرفته شده است.علاوه بر طراحی نمای خارجی و داخلی این ساختمان ۲ طبقه شیشه‌ای، دکوراسیون داخلی آن را با استفاده از اثاثیه‌ای شیشه‌ای طراحی کرده است.
شاهکار معماری سبز /زیباترین باغ دنیاشاهکار معماری سبز /زیباترین باغ دنیا
 این باغ پرشکوه و بی‌مانند سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید می‌کنند و دولت کانادا همزمان با یکصدمین سال تولد این باغ بهشتی، آن را به عنوان یک سند ملی، تاریخی به ثبت رساند.
معماری سبز معماری سبز
قبل از هر چیز که یک ساختمان سبز خلق شود مانند هر چیز دیگر به یک خالق احتیاج دارد . این موضوع یعنی ایجاد ساختمان سبز به سلامت فردی که در آن و در محیط اطراف آن زندگی می کند کمک خواهد کرد و از او پشتیبانی خواهد کرد و باعث رضایت مندی و سودمندی آنان خواهد شد.این موضوع نیازمند کاربرد با دقت اْتراژیهای تصدیق شده در معماری است:استفاده از طبیعت بادوام و منبع مواد با کفایت و تکیه بر خورشید برای استفاده های گرمایی و نیروی برق و روشنایی روزانه و دوباره استفاده کردن از ضایعات و .......یک اتحاد و یکپارچه سازی ساختمانی ظریف این استراژیها را تولید می کند.
کابینت آشپزخانه و دکوراسیون آنکابینت آشپزخانه و دکوراسیون آن
 در طراحی کابینت معمولا محل های خاصی را نیز برای وسایلی مانند یخچال، ماشین ظرف شویی و فر گاز اختصاص می دهند (کابینت کنار فر گاز را به دلیل گرما باید عایق بندی کرد). امروزه روش های مختلفی برای طراحی کابینت آشپزخانه وجود دارد.
چگونه کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟چگونه کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنیم؟
رنگ‌آمیزی دیوارها کاری بسیار عالی و ایده‌آل است، اما به شرطی که تمایل به تک‌رنگ بودن دیوارها داشته باشید یا بخواهید از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده برای دیوار‌های مجاور استفاده کنید. اما اگر تمایل دارید طرح و نقشی خاص را با جلوه‌ای جذاب و متمایز بر دیوار داشته باشید یا منظره‌ای دیدنی را روی دیوار خانه خود ایجاد کنید، تنها راه، استفاده از کاغذدیواری است؛ زیرا در صورتی که شما در زمینه هنر طراحی و نقاشی توانایی خوبی نداشته باشید، ایجاد طرح و نقش زیبا روی دیوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراین اینجاست که کاغذ دیواری بهترین گزینه برای دکوراسیون است.
نقش نور در معمارینقش نور در معماری
بحث نور و پرداختن به آن می تواند در مباحث زیبائی شناسی و هنر جایگاه ویژه ای داشته باشد. از جمله علوم و هنرهایی که می توان به نقش نور در آن اشاره داشت ،هنر معماری است که بحث مفصلی را در زمینه روند بهره گیری از نور طبیعی به خود اختصاص می دهد.
آشنایی با دکوراسیون داخلیآشنایی با دکوراسیون داخلی
امروزه اهمیت طراحی مناسب فضای داخلی منزل و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امریست انکار ناپذیر. هرچند استفاده از میلگرد و رابیتس و متعاقب آن گچ یا سیمان سالهاست در کشور ما رواج دارد اما در طول این مدت نحوه طراحی داخلی بویژه طراحی دکوراسیون سقف دستخوش تغییرات زیادی شده است.
 دکوراسیون داخلی به چه دورانی باز می گردد؟ دکوراسیون داخلی به چه دورانی باز می گردد؟
مطمئناً علاقه انسان به تزئین و آرایش محل زندگی‌اش امری تازه نیست حتی این احتمال وجود دارد که نقاشی‌های دوران غارنشینی، سوای مسئله اطلاع‌رسانی، نقش تزئینی نیز داشته‌اند.
درب های اتوماتیک پارکینگی درب های اتوماتیک پارکینگی
یک درب بازکن اتوماتیک هم به همان اندازه معمول و رایج است، اینطور به نظر می رسد که انگارهمیشه وجود داشته است. در حقیقت اولین درب ریلی که کشف شده بخشی از عجایب یونان باستان بوده است که برای حفاظت از یک معبد ساخته شده بود و ابزار پیچیده ای در آن به کار رفته بود. اما امروزه درب های اتوماتیک بسیار رایج هستند.
گزینه های مناسب برای انتخاب کفپوش و کاغذ دیواریگزینه های مناسب برای انتخاب کفپوش و کاغذ دیواری
چند سالی است که کاغذ دیواری های متنوع جای رنگ های ساده و یکدست دیوارها را گرفته اند و روز به روز به تعداد طرفداران آن افزوده می شود، طرح ها و جنس های بی نهایت متنوع، قابل شست وشو بودن و دوام آنها از جمله مواردی است که این گزینه را در صدر فهرست مصرف کننده ها قرار می دهد.
کاربرد رنگ و روانشناسی آن در معماری داخلیکاربرد رنگ و روانشناسی آن در معماری داخلی
رنگ ها می توانند به شیوه های مختلف تأثیراتی بنیادین در زندگی بر جای گذارند که از جمله مهم ترین آنها می توان به تأثیر آنها بر احساسات اشاره کرد.
بیونیک چه سبکی در معماری است؟ بیونیک چه سبکی در معماری است؟
بیونیک علم سیستمهایی است که شالوده آنها بر اساس خصوصیات سیستمهای زنده است.
انواع پله از نظر معماری و ...انواع پله از نظر معماری و ...
راه پله ها از حیث فرم , جنس و کاربری به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عببارنتد از ...
چند نکته برای تزیین اتاق نشیمنچند نکته برای تزیین اتاق نشیمن
 در هر خانه ای، اتاق نشیمن پر رفت و آمدترین مکان است؛ بنابراین باید در تعیین دکوراسیون آن توجه بیشتری به خرج داد.
خانه ای که فقط از شیشه ساخته شده است!خانه ای که فقط از شیشه ساخته شده است!
علاوه بر طراحی نمای خارجی و داخلی این ساختمان ۲ طبقه شیشه‌ای، دکوراسیون داخلی آن را با استفاده از اثاثیه‌ای شیشه‌ای طراحی کرده است.
ساخت هتل زیر دریایی در دبیساخت هتل زیر دریایی در دبی
طراحی هتل جدید زیرآبی دبی مسلما از بیشترین ابتکار برخوردار است. طراحان از دیگر مزیتهای این هتل به قابلیت استفاده از آن به عنوان یک ابزار آزمایشگاهی برای حفظ و بررسی محیط اقیانوس و دریا خبر دادند.
پلی بدون پایه نگهدارندهپلی بدون پایه نگهدارنده
این پل هیچ پایه نگهدارنده ای ندارد و به جای آنها از بالنهای با گاز هلیم استفاده شده است.