جستجو در مقالات و اخبار


مقالات » عمومی

توالت فرنگی برای پیشگبری از بیماری ها + تصویرتوالت فرنگی برای پیشگبری از بیماری ها + تصویر
توالت فرنگی جدید توسط «پیتر کودلینگ» دانشجوی طراحی کالج سلطنتی هنر لندن طراحی شده است.
آشنایی با اندازه گیری زلزلهآشنایی با اندازه گیری زلزله
شدت زلزله در واحد ریشتر، که برگرفته از اسم زلزله نگار امریکایی، چارلز فرانسیس ریشتر (Charles Francis Richter) ، می باشد، یک جدول شدت لگاریتمی شناخته شده بین المللی است. تک تک این اطلاعات با یک زلزله سنج اندازه گیری می شود. ریشتر در سال 1935، زمانی که او کار درجه بندی خود را تکمیل کرد، Magnitude را که به اختصار (M) می نامند و برگرفته از کلمه لاتین Magnitudo به معنای اندازه و مقدار است، به عنوان مقیاس اندازه گیری زلزله معرفی کرد.
شوتینگ زبالهشوتینگ زباله
شوت زباله نیز به عنوان "سیستم متمرکز جمع آوری زباله" شناخته می شود. یک روش کارآمد و بهداشتی دفع زباله در انواع ساختمان های مسکونی و تجاری را فراهم می کند.
استفاده از سقف های گنبدی شکل در نیروگاه های هسته ایاستفاده از سقف های گنبدی شکل در نیروگاه های هسته ای
از امتیازات سقف های گنبدی ذخیره مقاومتی بیشتر، به دلیل داشتن درجات نامعینی بالا، در مقایسه با سایر سازه های متداول دارد و همچنین سختی و صلبیت زیاد قابلیت استثنایی برای حمل بارهای بزرگ متمرکز و غیر متقارن می باشد .
آشنایی با سازه های ماکارونیآشنایی با سازه های ماکارونی
در واقع ماکارونی بر خلاف فولاد و بتن عنصر سازه ای ناشناخته ای می باشد . این بدان معنی است که خصوصیات ماکارونی شامل حداکثر تنش کششی ، حداکثر تنش فشاری ، مدول الاستیسیته ، نحوه کمانش ماکارونی و دیگر خصوصیات ماکارونی که مورد نیاز برای طراحی و تحلیل سازه می باشند ، ناشناخته می باشد و تنها راه بدست آوردن این ویژگیها ایجاد وابداع آزمایش های ساده و دقیق می باشد .
روش های تمیزکردن نمای ساختمانروش های تمیزکردن نمای ساختمان
به طور مسلم ، در مواقع بنایی روی سطوح دیوارهای آجری ، سنگهای نما ، اندودهای سیمانی و اندودهای شیمیایی ملات پاشیده می شود که قبل از سکنی گزیدن در ساختمان باید این ملاتها از سطح نما گرفته شود.
شکاف واگرا واقع در دریاچه ایسلندشکاف واگرا واقع در دریاچه ایسلند
کاربرد سیستم های گرمایش در گلخانهکاربرد سیستم های گرمایش در گلخانه
گرمایش تحهیزات گرمایش یک گلخانه به دمای مطلوب برای رشد گیاهان موقعیت و نحوه ساختن گلخانه و مساحت کل تحت تابش بستگی دارد . بیشتر  از 25 درصد نیاز گرمایش روزانه از  نیاز گرمایشی روزانه از خورشید تامین می شود اما گلخانه ای که فقط عایق شده باشد در یک شب سرد زمستانی به مقدار بسیار زیادی گرما نیاز دارد یک سیستم گرمایشی خوب قادر به ثابت نگهداشتن دمای روزانه و شبانه باشد.
آشنایی با سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی  آشنایی با سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی
سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی در تمامی انواع ساختمان ها قابل استفاده هستند ، ولی عمدتا در ساختمان ها و مجتمع های بسیار بزرگ کاربرد بیشتری دارند . این سیستم ها بویژه در مواردی که حداکثر عمر سرویس تجهیزات و مصرف بهینه انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است ، انتخاب مناسبی بشمار می رود.
دربهای اتوماتیک تاشو و برخی از ویژگی های آندربهای اتوماتیک تاشو و برخی از ویژگی های آن
درب های اتوماتیک تاشو دارای سرعت عملکرد فوق العاده ای نسبت به سایر اتوماسیون ها می باشند و دارای قابلیت ترددهای بالا و نامحدود جهت استفاده پیوسته هستند که به دلیل همین ویژگی در محیط های پرترافیک راه حل منحصر به فردی هستند.
ساخت چادر اقامتی در مریخساخت چادر اقامتی در مریخ
تیم تحقیقاتی از دانشگاه کارولینای شمالی با استفاده از پارچه و مهندسی فضایی، یک مسکن چادری بادی ساخته اند که به اندازه کافی برای محافظت از فضانوردانی که قصد اقامت در سیاره مریخ را دارند، محکم است.
آتش و مواد خاموش کننده آنآتش و مواد خاموش کننده آن
سوختن نتیجه یک سری واکنش های شیمیائی است که نور ( شعله ) و گرما را به همراه دارد برای آتش نیز بسیار مناسب و زیبنده است.
قفل الکترومغناطیسی,مزایا ومعایب آنقفل الکترومغناطیسی,مزایا ومعایب آن
قفل الکترومغناطیسی بر مبنای مفهوم الکترومغناطیس کار می کند به این صورت که سیستم آن دارای یک آهنربای الکتریکی است که یک هادی ( رسانا ) را با یک نیروی به اندازه کافی بزرگ جذب می کند تا از باز شدن درب جلوگیری کند. در یک بررسی جزئی تر این وسیله از خاصیت میدان مغناطیسی تولیدی در اثر جریان گذرنده از میان یک یا تعداد بیشتری حلقه های سیم ( سیم پیچ ) استفاده می کند. تعداد سیم پیچ ها میزان نیروی نگهدارنده ای که مشخصه قفل است، را تعیین می کند.
سیستم های هیدرولیکی و مزایای آنسیستم های هیدرولیکی و مزایای آن
 در ابتدا سیستم های هیدرولیکی آبی اختراع شدند و سپس سیستم های هیدرولیکی روغنی در صنعت به طور وسیعی مورد استفاده قرار گرفت. به طور کلی فنی که انتقال و تبدیل نیرو را توسط مایعات انجام دهد، هیدرولیک نامیده می شود.
نصب و راه اندازی پارکینگ های اقتصادینصب و راه اندازی پارکینگ های اقتصادی
تامین فضای پارکینگ خودرو در شهر، خارج از بحث ترافیک یکی از نیازهای ضروری است. تامین پارکینگ در بافت ‌های شهری موجود ما از دغدغه ‌های طراحان شهری نبوده است و اکثر فضاهایی پیش بینی شده در طرح های جامع یا تغییر کاربری داده و یا واگذار شده‌اند. در ساختمانهای مسکونی وضع آشفته تر بوده و با توجه به هزینه ‌های تامین پارکینگ و گرانی نرخ زمین و استفاده از فضای پارکینگ برای کاربری های دیگر تمامی سازنده ‌ها به طوری از ساخت آن طفره رفته و تا جایی که امکان داشته از تامین آن اکراه دارند. و در بسیار موارد سازندگان اقدام به خرید پارکینگ تامین نشده از شهرداری ها نموده و یا بدلیل عدم تامین پارکینگ جریمه شده و پایان کار گرفته‌اند.
نکات مفید برای نصب آبگرمکن های دیوارینکات مفید برای نصب آبگرمکن های دیواری
قبل از نصب آبگرمکن از عملکرد مجرای دودکش مطمئن شویدبایدبرای خروج گازهای حاصل از احتراق هر دستگاه یک مجرای دودکش اختصاصی وجودداشته باشد.باشعله کبریت و آتش زدن تکه روزنامه میتوان به عملکرد صحیح دود کش پی برد.(اطمینان از مکش دود کش در درجه اول توسط شعله کوچک)
خانه هوشمند و نکات کلیدی در مورد مزایای سیستمهای مدیریت ساختمان برای سازندگان و مالکانخانه هوشمند و نکات کلیدی در مورد مزایای سیستمهای مدیریت ساختمان برای سازندگان و مالکان
خانه هوشمند در دنیا با نامهایIntelligent HouseیاSmart Home شناخته شده است. خانه ای که نسبت به شرایط محیطی خود و همچنین فرمانهای صاحب خانه بدلیل دارا بودن یک هوش مصنوعی ، می تواند عکس العمل نشان دهد و همچنین این هوش مصنوعی می تواند بصورت اتوماتیک برخی از کارها را انجام دهد .
ساختمان هوشمند و صرفه جویی در هزینه هاساختمان هوشمند و صرفه جویی در هزینه ها
ساختمان هوشمند ، ساختمانی است که کلیه زیر سیستمهای کنترلی آن در چارچوب منطقی از پیش تعریف شده و مناسب با وضعیت کاربری ساختمان ، طراحی و پیاده سازی گردیده است.  فرآیند کنترل در ساختمان هوشمند از طریق سیستمهای کنترلی انجام میشود که خود هوشمندانه عمل کرده و همواره در ارتباط مستقیم و تعامل با یکدیگرند و در نهایت تأمین کننده نیاز کاربر و طراح در رسیدن به هئف ایجاد ساختمان هوشمند هستند.
بررسی اجمالی قرارداد های عمرانیبررسی اجمالی قرارداد های عمرانی
منظور از عقود در موارد زیرعقد یا قراردادی است که اجرای آن منجر به تعهدی خاص شده یا به مالکیت، استرداد ، جابجائی و... اثری منقول یا غیر منقول گردد.
قدیمی ترین بنای خشتی ایران در شهرستان ملایرقدیمی ترین بنای خشتی ایران در شهرستان ملایر
ارگ تاریخى نوشیجان شامل اجزاى بناى قدیمى جبهه غربى "اولین نیایشگاه"، تالار ستون دار"آپادانا"، معبد مرکزى "دومین نیایشگاه"، اتاقها، انبار، تونل، و حصار و دژ است.