مقالات » شهرسازی تعداد بازدید: ۱۰۴۰

 پارک های عجیب در سرتاسر دنیا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۰/۱۷ ۰۹:۳۲:۴۸


سرزمین لی لی پوتی ها، چین همه کارکنان این پارک می بیایست تا 4 فوت قد داشته باشند. استقبال از این پارک و البته انتقاد از آن در چین فراوان بوده است.
In the land of Lilliputs
انگری بردز، فنلاند بازی پرنده عصبانی چنان در جهان مورد استقبال قرار گرفته که در فنلاند با الهام گرفتن از آن پارکی را شبیه به فضای این بازی ساخته اند.

سرزمین حفاران، انگلستان ایده این پارک چنان در انگلستان مورد استقبال قرار گرفته که تا کنون چهار نمونه از این پارک ها در شهرهای مختلف این کشور ایجاد شده است. در این پارک وسائل حفاری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند تا بتوانند به راحتی کار کردن با آنها را تجربه کنند.

فرانسه، پارک ناپلئون خاطر ناپلئون بناپارت آنقدر برای فرانسوی ها عزیز است که پارک بزرگی را به او و تاریخ دورانش اختصاص دهند.

پارک موزه کمونیسم، لیتوانی پارکی که مجسمه بیش از ده تن از رهبران کمونیست جهان را در خود جای داده و در جای جای آن آثار و بقایای حکومت کمونیست ها دیده می شود و این روزها به محل بازی بچه ها تبدیل شده است.
پارک تمساح ها، استرالیا یکی از تفریحات بازدیدکنندگان این پارک در استرالیا غذا دادن به تمساح ها است

آرژانتین پارک جمهوری در آرژانتین مکانی است برای کودکان که یک دولت کوچک را اداره کنند. در این پارک یک پارلمان، دادگاه، شهرداری و بناهایی از این دست قرار دارد که کودکان می توانند نقش های آینده را بازی کنند.
بلژیک اروپای کوچک در بلژیک، شبیه سازی مینیاتوری بیش از 80 شهر و نزدیک به 150 ساختمان در اروپا به صورت مینیاتوری در بلژیک
دسلدورف، آلمان برج خنک کننده نیروگاه اتمی دسلدورف مدت هاست که به پارک بزرگی در المان تبدیل شده است.
دبی بزرگترین مسیر مارپیچ دنیا در پاراک فراری ورلد دبی